Перейти до основного вмісту

Трішки про електронний контент

Я старый пират и не знаю слов любви!
 Но когда я впервые встретил Вас, донна Роза,
 я почувствовал себя утомленным путником, 
который на склоне жизненного пути… 
узрел на озаренном солнцем поле… 
нежную, донна Ррроза!!! Фиалку. 
(В сторону) Хорошо сказал?

Вже кілька місяців Інтернетом гуляє інформація, що Україна є одним з найбільших піратів в світі електронного контенту, ПЗ тощо. Відносно програмного забезпечення не знаю, якбе в Росії користувачів побільше, ну і відповідно піратства також, а от про контент мені таки є що сказати.
Піратський контент
Фільми
Вирішив я вихідними подивитися трішки фільмів нових. Українською :) ... І що я помітив - в Україні дуже проблемно знайти свіжий фільм українською з хорошим звуком. При тому, що рунет переповнено цими ж фільмами російською в хорошій якості. Печально.. І хто більший пірат?
Книги
Я люблю читати. Я мабуть про це говорив всім, з ким спілкуюся. Отакий от я хвалько буваю. Але останнім часом я люблю читати українською. Не лише українських письменників. І знаєте, що я бачу? - я не можу зкачати книг українською. Саме так, ці книги видано українською, але в електронному вигляді їх немає. Зате повно цих же книг російською. І хто більший пірат?
Ліцензійний контент
Книги
Оууу.. Тут в нас також весело. Якщо по суті, то купити книги в електронному вигляді можна в кількох магазинах? майданчиках? суті це не змінює - BookLand«Клуб Сімейного Дозвілля», трішки підзабутий BookLand.net.ua та, як не дивно, російський ЛитРес. У всіх свій асортимент. Десь він перегукується - як от в Буклендах обох та Літресі, десь він свій як в КСД. Але цей асортимент має суттєвий недолік - він недостатній. Також дуже веселить ситуація з цінами, коли при українських зарплатах за книги правлять дорожче ніж на Амазоні для американців. Це сумно. І виправлення ситуації я поки що не бачу. Який висновок в цьому? Простий - для українців немає ліцензійного контенту в достатній мірі, немає піратського. І це сумно. Хоч би хтось звернув увагу на це. Для прикладу: я хотів придбати файли "1Q84" Муракамі - ніде не знайшов де придбати електронну копію українською. Та ж сама ситуація з книгами Умберто Еко. Придбати Анджея Сапковського українською взагалі нереально - цикл "Відьмак" не перекладено, а "Сага про Рейневана" не продається в електронному вигляді. А в цьому році виходить ще його нова книга.. І боюся, що її взагалі не перекладуть українською.
Фільми
Тут простіше. В Україні я знаю двох розповсюджувачів ліцензійного відеоконтенту - це MeGoGo та Oll.tv. Але тут ще печальніше ніж з книгами. У випадку з тими і майданчики мають україномовний інтерфейс і україномовний контент. А от розповсюджувачі відеопродукції вперто ігнорують українську мову. При тому, що MeGoGo все таки зробили інтерфейс українською, мають невеликий контент українською - інший провайдер контенту вперто ігнорує нас. Але тут виручають нас Благородні пірати, які власним коштом озвучують фільми українською. Так так.. Ви правильно мене зрозуміли - власним коштом. Хоча і піратять і продукцію інших ). 

Повторюся - і після цього країна, де контент українською надходить далеко не в першу чергу, де контент іншими мовами надходить з інших країн є найбільшим піратом). Весело це.
Мені хотілося б купувати контент, якщо він є. Якщо на нього розумні ціни. Але цього я не бачу поки що в нашій країні. І це мене засмучує.

Писано пізнім ночером під чарівну музику SantanaAntonio Carlos Jobim - Brazil та Leonard Cohen та бесіду з чарівною Єлєною ).

Далі буде...
Можливо...
Колись )

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як я платив комунальні через Інтернет, або: Коли в Україні будуть нормальні онлайн-сервіси????

В минулому місяці вирішив я, що платити через пошти і банки - банально .. та й часу особливо в мене немає на це, а дружині ліняво тягнути дитину з собою на пошту. Хоч і недалеко вона від нас, але погода до цього не сподвигала. Тут почув я краєм вуха про чарівні термінали від Приватбанку де можна сплатити без черг і комісій. Зрадів я цьому, та радість моя була передчасною - цих терміналів в Черкасах як кіт наплакав, та й шукати їх потрібно. А трішки пізніше ще й виявилося, що платити без комісії там можна лише готівкою та й не за всі послуги... Враховуючи, що картка Приватбанку в мене є, то такий розклад мене дуже засмутив... І довелося б мені платити за комунальні послуги як всім, але згадав я про таку послугу від Приватбанку, як Приват24. Ось тут і почалося найцікавіше... Так як ради експериментів, я вже робив декілька платежів до цього, то особливої складності в мене це не викликало. Навіть більше, якщо ви вперше користуєтеся даним сервісом для оплати комунальних послуг, то

Інтернет-банкінг: Платінум Клік

Давненько я не брала в руки шашек Маша  "Маша и меведь" Давно не писав в блозі, а тут вирішив відродити його. Про що він буде далі я ще не знаю. Поки що напишу про те, що мене завжди цікавить в тій чи іншій мірі - про інтернет-банкінг. В Україні він не надто сильно розвинений, навіть банки першої десятки його надають в обмежених виглядах. Багатофункціональних моделей дуже мало. Трішки раніше (десь 1,5 роки тому) я писав про банкінг від  Приватбанк  -  "Приват24" , та від  Альфа-банк  -  "My Alfa-Bank" . Сьогодні розповів про  "Платинум Клік"  від  Платинум банк . Також повернуся до порівняння всіх трьох банкінгів, оскільки за ці 1,5 роки відбулися зміни у функціоналі банкінгу та продуктах банків.

Інтернет-банкінг: Приват24 vs My Alfa-Bank

Доброго дня Як і обіцяв проводжу порівняння 2-х і-банкінгів від 2-х провідних банків ). Але порівняно буде не лише сам банкінг, а й деякі інші дистанційні послуги: такі як поповнення рахунків/карток Чому саме Банкінги від Приватбанку та Альфа-банку ? Тому, що в мене відкриті рахунки саме в цих банках. Окрім того на даний момент Приват24 являється лідером в сфері банкінгу, а My Alfa-Bank тут являється молодим гравцем. Значить почнемо )