Перейти до основного вмісту

Перепост: Хто продався за російські гроші ? Повний список журналістів - зрадників

Скандал навколо замовних публікацій про майбутній обвал гривні набирає нових обертів.

Нещодавно Росія почала справжню інформаційну війну проти України - причому, руками наших же журналістів. Так, спочатку ряд видань опублікували новину з практично однаковим заголовком, в якій пророкували швидкий крах національної валюти.



Причому, головним «авторитетним джерелом» виступили безликі аналітики Ощадбанку Росії. Зокрема, вони стверджували, що ймовірність виникнення валютної кризи в Україні протягом року становить 82%. А середньорічний курс гривні в 2013 році буде 8,18 грн. за долар (у 2014 році - 8,59 грн).
Правда, на чому саме Ощадбанк РФ засновує свої прогнози, ніхто не деталізував. Як і не пояснював той дивний збіг, що російські матеріали «випливли» після того, як відмова України від Митного Союзу стала набувати все більш чіткі форми.

Але навіть ці нюанси не завадили українським ЗМІ передрукувати новину. Про що говорити , якщо матеріал опублікувала «Українська правда» - флагман всіх патріотів країни? :)

Спочатку це здалося звичайною гонитвою за сенсацією або непрофесіоналізмом. Зрештою, перевірка фактів завжди була слабким місцем наших ЗМІ... Чого тільки варті знамениті передруки з Уарев’ю. Але буквально через кілька днів стало очевидно - українських журналістів банально купили.

І виявилося, що люди, які люблять пафосно розмірковувати на Фейсбуці про долю країни, з легкістю готові цю саму країну продати. Причому, за досить скромні гроші...

Російський слід

Є інформація, що людина, яка безпосередньо займалася розміщенням матеріалів у ЗМІ, є якась Ольга Корнєєва. Це - російська піарщиця, яка в Києві представляє агентство «Сообщение».

За нашою інформацією, саме через неї йшло розміщення замовлених матеріалів. Це ж підтверджує і її листування з журналістами і редакторами зі взламаної пошти .

А переписка, дійсно, цікава. І перш за все тим, що чи не всі українські журналісти та медіа-менеджери готові за гроші «мочити» не просто окремих політиків, а й поставити під загрозу всю фінансову систему країни.

Отже, давайте подивимося на конкретні прізвища.

Ольга Корнєєва звернулася практично у всі головні видання країни. «Сегодня», «Деньги.UA» , «Українська правда» , «Ділова столиця» , «Влада грошей» , газета «2000» , «Коментарі» , «Експерт»... Список можна ще продовжувати.

Наприклад, як зазначає заступник генерального директора з питань розміщення в діловій групі Олена Гора-Горовська, вартість розміщення даного матеріалу в журналі «Власть денег» - 69600грн (з ПДВ), а в «Діловій столиці» - 59200 грн. Правда, до цієї суми потрібно буде ще додати 10 % на роботу журналістів. Хоча можливі й істотні знижки. Як говорить Гора-Горовська - до 45 % від усієї суми.

Газета «Вісті» теж досить дорога. «При максимальному розмірі матеріалу - 6000 знаків + фото (3 /5 смуги) = 95 040 грн. з ПДВ. При мінімальному розмірі - 4000 знаків + фото (1/2 смуги) = 79200 грн. з ПДВ.
 Розміщення на КИЇВ :
- При максимальному розмірі матеріалу - 6000 знаків + фото (3 /5 смуги) = 54 000 грн . з ПДВ
- При мінімальному розмірі - 4000 знаків + фото (1/2 смуги) = 45 000 грн. з ПДВ».

Правда , єдина умова - маркування «Р» в кружечку, яка буде хоча б формально показувати, що матеріал - рекламний .

А ось «Економічна правда», виявляється, готова поставити новину без плашки реклама. Судячи з даних Корнєєвої , вона заплатила за новину про «аналітиків Ощадбанку» $ 9000 особисто редактору сайту Сергію Лямцеву. Правда , подальші матеріали брати на себе він не захотів - перенаправив на рекламний відділ, де обіцяли опублікувати статтю вже з рекламною позначкою. Як пише сама Корнєєва, «чекаю, коли виставлять ціну».

Натомість Андрій Блінов з «Експерт Україна», схоже, готовий розглянути можливість публікації без позначки реклама. Редакція навіть вислала написаний матеріал на узгодження, намалювавши кілька сторінок інфографіки .

Не переживає з приводу всіляких плашок і газета « 2000». Єдине прохання - не використовувати газетний текст в інших виданнях.

Не проти поставити матеріал і газета «Сегодня». Катерина Шаповал, яка займається розміщенням у цьому виданні, переживає лише за те, що газета може не встигнути віддрукувати необхідне замовнику кількість матеріалів .

А ось у газети «Коментарі» почуття самоповаги присутнє. Але воно бореться з жадібністю. Тому гендиректор Юлія Литвинова пише, що в такому вигляді, як просить замовник, вони не зможуть опублікувати матеріал... Зате зможуть написати свою статтю! І коштуватиме це буде всього +200 у.о. - На роботу журналістів.

У підтвердженні слів на адресу Корнєєвої приходить лист від Сергія Скрипника («керуючий редакційною політикою всіх наших ЗМІ» , - за словами Литвинової) , який просить погодити логіку матеріалу.

«Шкода, що ви не дали мені закінчити...»

Як бачимо , згідливі українські медіа-менеджери завжди готові поставити плече дружби братньому російському народові. Ось тільки на завершальному етапі щось завадило реалізації планів. Швидше за все, злякалися розголосу і витоку інформації. Адже про російську джинсу почав говорити весь медіа -ринок.

У підсумку , Ользі Корнєєвої довелося згорнути свою діяльність. Хоча сама піарщиця про це, очевидно, шкодує. Принаймні, це підтверджує її листування з якимось «IAElaev@mail.ru» (очевидно, куратором проекту) - стиль і пунктуація збережені «Получила сигнал стоп и смс подтверждение на вайбер. Очень жалко что не закончили программу((  Сообщите по вайберу когда мне вылетать. Здесь отчет на минуту когда я выбросила укр номер. До связи. Очень жаль что вы не дали мне закончить...».

До речі, з'ясувати, хто такий цей Елаєв, не складає труднощів - достатньо вбити в пошуковик адресу електронної пошти. Результат досить цікавий - багато посилань на людину, яка позиціонує себе , як «послідовник вчення юриста В.І. Леніна юрист Елаєв Іван Олександрович». Досить відомий у своїй сфері політичний активіст, любить фотографуватися з червоним прапором , міркувати про єдність слов'янських народів і загниваючу Європу. Ну і заодно - це юрист, супроводжуючий діяльність російського політтехнолога Гліба Павловського.

Правда , кому саме він повинен передати звіт - поки не ясно. Адже потенційно в РФ чимало сил, які могли б стати, якщо не замовниками, то проміжними виконавцями плану «завалити гривню».
А звіт, варто сказати, дійсно цікавий : з прізвищами і конкретними цифрами. На нашу думку , він вартий того щоб опублікувати його без купюр. Країна повинна знати своїх журналістів - героїв.

Звіт -таблиця Корнєєвої :


Скріни переписок 




Джерела: seo-fight.blogspot.com

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як я платив комунальні через Інтернет, або: Коли в Україні будуть нормальні онлайн-сервіси????

В минулому місяці вирішив я, що платити через пошти і банки - банально .. та й часу особливо в мене немає на це, а дружині ліняво тягнути дитину з собою на пошту. Хоч і недалеко вона від нас, але погода до цього не сподвигала. Тут почув я краєм вуха про чарівні термінали від Приватбанку де можна сплатити без черг і комісій. Зрадів я цьому, та радість моя була передчасною - цих терміналів в Черкасах як кіт наплакав, та й шукати їх потрібно. А трішки пізніше ще й виявилося, що платити без комісії там можна лише готівкою та й не за всі послуги... Враховуючи, що картка Приватбанку в мене є, то такий розклад мене дуже засмутив... І довелося б мені платити за комунальні послуги як всім, але згадав я про таку послугу від Приватбанку, як Приват24. Ось тут і почалося найцікавіше... Так як ради експериментів, я вже робив декілька платежів до цього, то особливої складності в мене це не викликало. Навіть більше, якщо ви вперше користуєтеся даним сервісом для оплати комунальних послуг, то

Інтернет-банкінг: Платінум Клік

Давненько я не брала в руки шашек Маша  "Маша и меведь" Давно не писав в блозі, а тут вирішив відродити його. Про що він буде далі я ще не знаю. Поки що напишу про те, що мене завжди цікавить в тій чи іншій мірі - про інтернет-банкінг. В Україні він не надто сильно розвинений, навіть банки першої десятки його надають в обмежених виглядах. Багатофункціональних моделей дуже мало. Трішки раніше (десь 1,5 роки тому) я писав про банкінг від  Приватбанк  -  "Приват24" , та від  Альфа-банк  -  "My Alfa-Bank" . Сьогодні розповів про  "Платинум Клік"  від  Платинум банк . Також повернуся до порівняння всіх трьох банкінгів, оскільки за ці 1,5 роки відбулися зміни у функціоналі банкінгу та продуктах банків.

Інтернет-банкінг: Приват24 vs My Alfa-Bank

Доброго дня Як і обіцяв проводжу порівняння 2-х і-банкінгів від 2-х провідних банків ). Але порівняно буде не лише сам банкінг, а й деякі інші дистанційні послуги: такі як поповнення рахунків/карток Чому саме Банкінги від Приватбанку та Альфа-банку ? Тому, що в мене відкриті рахунки саме в цих банках. Окрім того на даний момент Приват24 являється лідером в сфері банкінгу, а My Alfa-Bank тут являється молодим гравцем. Значить почнемо )