Перейти до основного вмісту

[books] Сто років самотності - Ґабріє́ль Ґарсі́я Ма́ркес

Назва:Сто років самотності
Автор:Маркес Габриэль
Жанр:проза
Опис:Роман «Сто років самотності», повісті «Полковникові ніхто не пише», «Хроніка вбивства, про яке всі знали заздалегідь» — центральні твори славетного колумбійського письменника, лауреата Нобелівської премії Ґабріеля Ґарсії Маркеса. В його творах дивовижно переплітаються людські долі й суспільні проблеми, розгортається широка панорама латиноамериканського життя з його повсякденними клопотами, соціальними заворушеннями, диктатурами й безперервними революціями.

Переклали з іспанської: Галина Вінграновська, Маргарита Жердинівська, Женев'єва Конєва, Лев Олевський, Петро Соколовський, Дмитро Стельмах, Віктор Шовкун




Кілька раз намагався почати читати цей роман і всі ці кілька раз він мені "не йшов". Може тому, що не час, а може тому що переклад не сприймався. Але книга все таки чіпляла і я до неї намагався повернутися. І ось минулого року я знайшов книгу українською. Хоча спочатку я почав слухати влітку аудіокнигу, але від неї швидко відмовився на  користь друrованої, але... але сісти читати я сів її лише в грудні. І читав більше місяця (((. Важкувато йшла історія роду Буендіа та містечка Маконда, я періодично забивав і по кілька днів не брав до рук (в період новорічних свят) але десь з тиждень тому я її таки дочитав.
З прозою письменників Латинської Америки я почав знайомитися ще зі школи - Капітани піску, Ґабріела, дитячі книги вже важко згадати чиї. Все було цікаво і мало певний шарм. І свій стиль, який різнить їх від письменників Європи та Америки (на мою думку). І ця книга таки зайняла своє почесне місце в моєму рейтингу.
Завершення книги мене трішки засмутило, я очікував не такий фінал (так, я не читав рецензій до книги до того як почати її читати) в той же час, десь на підсвідомості, щось таке відчувалося. Сумна доля родини, міста, країни. Місце про революційну діяльність Ауреліано Буендіа співпало з часом подій на Майдані. Важко назвати це знаком, але ... Але повернемося до книги. За романом йдуть повісті та оповідання. Деякі з них мені припали до смаку більше ніж сам роман. "Полковнику ніхто не пише" та "Щасливої дороги, сеньйоре президенте" зачепили щось в душі. Навіть зараз, попри певен час після завершення читання не можу сказати чим саме. Але цю повість і це оповідання я б порадив прочитати також. 
А взагалі шкода, що ці книги знайти українською проблемно. Я от подумую почитати Маріо Варгаса Льйоса, але чи знайду його твори українською? Не знаю.. і, якщо говорити чесно, сумніваюся. Але при нагоді спробую почитати хоча б російською.. Але краще вчити іспанську :D

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як я платив комунальні через Інтернет, або: Коли в Україні будуть нормальні онлайн-сервіси????

В минулому місяці вирішив я, що платити через пошти і банки - банально .. та й часу особливо в мене немає на це, а дружині ліняво тягнути дитину з собою на пошту. Хоч і недалеко вона від нас, але погода до цього не сподвигала. Тут почув я краєм вуха про чарівні термінали від Приватбанку де можна сплатити без черг і комісій. Зрадів я цьому, та радість моя була передчасною - цих терміналів в Черкасах як кіт наплакав, та й шукати їх потрібно. А трішки пізніше ще й виявилося, що платити без комісії там можна лише готівкою та й не за всі послуги... Враховуючи, що картка Приватбанку в мене є, то такий розклад мене дуже засмутив... І довелося б мені платити за комунальні послуги як всім, але згадав я про таку послугу від Приватбанку, як Приват24. Ось тут і почалося найцікавіше... Так як ради експериментів, я вже робив декілька платежів до цього, то особливої складності в мене це не викликало. Навіть більше, якщо ви вперше користуєтеся даним сервісом для оплати комунальних послуг, то

Інтернет-банкінг: Платінум Клік

Давненько я не брала в руки шашек Маша  "Маша и меведь" Давно не писав в блозі, а тут вирішив відродити його. Про що він буде далі я ще не знаю. Поки що напишу про те, що мене завжди цікавить в тій чи іншій мірі - про інтернет-банкінг. В Україні він не надто сильно розвинений, навіть банки першої десятки його надають в обмежених виглядах. Багатофункціональних моделей дуже мало. Трішки раніше (десь 1,5 роки тому) я писав про банкінг від  Приватбанк  -  "Приват24" , та від  Альфа-банк  -  "My Alfa-Bank" . Сьогодні розповів про  "Платинум Клік"  від  Платинум банк . Також повернуся до порівняння всіх трьох банкінгів, оскільки за ці 1,5 роки відбулися зміни у функціоналі банкінгу та продуктах банків.

Інтернет-банкінг: Приват24 vs My Alfa-Bank

Доброго дня Як і обіцяв проводжу порівняння 2-х і-банкінгів від 2-х провідних банків ). Але порівняно буде не лише сам банкінг, а й деякі інші дистанційні послуги: такі як поповнення рахунків/карток Чому саме Банкінги від Приватбанку та Альфа-банку ? Тому, що в мене відкриті рахунки саме в цих банках. Окрім того на даний момент Приват24 являється лідером в сфері банкінгу, а My Alfa-Bank тут являється молодим гравцем. Значить почнемо )