Перейти до основного вмісту

[books] Запалюючи зірку. Історія "Київстар" від першої особи. Ігор Литовченко (2012)

Видавець: ПАТ «Київстар»
Рік: 2012
Кількість сторінок: 208
Автор: Ігор Литовченко
Мови: російська

Про книгу: «Запалюючи зірку» - це перший в історії незалежної України бізнес-роман. 

Це життєва історія - пряма мова - написана живою, барвистою мовою про здійснення мрії і створення Справи Всього Життя - про виникнення та розвиток лідера українського телеком-ринку - компанії «Київстар», про покоління людей, які в 90-х роках готові були ризикувати і бути першими. 

Розповідь у романі ведеться від першої особи - від її творця і беззмінного президента компанії Ігоря Литовченка. Він був народжений в СРСР і готувався до кар'єри історика, але раптові зміни в країні, крах звичної системи, підштовхнули його стати підприємцем. На просторах країни, в якій багато десятиліть процвітала планова економіка. 

Під час перших ділових поїздок по Західній Європі Ігор Литовченко «знайомиться» з новим явищем - стільниковим зв'язком. І з цього моменту розвиток телекомунікацій в Україні стає його idea-fix. 

В грудні 2012 року компанія «Київстар» відзначає своє 15-річчя. Це хороша можливість резюмувати пройдений шлях. Шлях, пройдений і компанією, і людиною. Ігорю Литовченко вдалося запалити своєю ідеєю багатьох людей, залучити їх на свою сторону, вплутатися в боротьбу з колись незаперечним лідером і перемогти. І зробити «Київстар» не просто №1 в Україні - перетворити його в кращого, улюбленого, дійсно загальнонаціонального оператора. 

Це не бізнес-кейс. Книга буде цікава широкому колу читачів, а не лише експертам і бізнесменам. Вона написана легко, жваво, в ній згадується багато відомих людей, що займають серйозні посади в державі, громадських діячів і знаменитостей. У ній є і бізнес, і велика політика, і складна, але щаслива особисте життя головного героя. 

Крім того, з книги можна дізнатися: 

як розвинути свій бізнес і заробити мільйони; 
про повороти долі автора; 
про людей, які в різні роки сприяли або перешкоджали розвитку компанії; 
про різні етапи розвитку телеком-галузі нашої країни - від «заходу» СРСР, перебудови, «лихих 90-х» і до наших днів.

Як багато сказано в описі книги. Перечитуючи його здавалося, що доповнити щось сюди буде складно, але я все таки спробую.

Власне про книгу: видана вона дуже якісно. Чудовий папір, дуже добра поліграфія, дизайн, мова викладення (незважаючи на те, що вона написана російською). І да, я її не купував, а взяв почитати в працівників Компанії.

А тепер пройдуся по опису і спростую, або підтверджу те, що сказано в цій "невеликій аннотації".

Як розвинути свій бізнес і заробити мільйони - в книзі про це не говориться ні слова. Тому, якщо хтось захочете її читати заради цього - не варто
Про повороти долі автора - про долю самого Ігоря Литовченка говориться не дуже багато, хоча є певні моменти особистого життя, але все таки це не його біографія, а Компанії
Про людей, які в різні роки сприяли або перешкоджали розвитку компанії - до цієї частини анотації також дуже багато питань, але про це згодом. Загалом скажу, що знову таки не зовсім так, як сказано.
Про етапи розвитку галузі -  в цьому щось є, але в більшості своїй мова йде лише про Компанію. Хоча і згадується інша.

Мова книги доволі легка і цікава. Вгадується доволі кропітка робота майстра слова. Тому авторство викликає певні сумніви. Скоріше то було співавторство

А тепер пройдуся детальніше

Читаючи книгу було відчуття, що пану Литовченку не дають спокою лаври всесвітньовідомих мільйонерів/засновників компаній/топ-менеджерів. В принципі сперечатися про те, що ця людина зробила для галузі багато чого - не буду. Певні його заслуги в цьому є. А от сама книга, в той же самий час, є нічим іншим як спробою відбілити Компанію і показати, що вона не мала нічого спільного з тодішньою владою. Але вийшло це не дуже вдало. Адже ті прізвища, які згадувалися в книзі як такі, що не допомагали, насправді то не могли стояти осторонь такого ласого шматка. І от саме тому не віриться, що донька Кучми чи Кравченка прийшли працювати в Компанію саме як прості працівники, а не по "рекомендації" взяти їх на роботу. В той же самий час я вірю в те, що вони могли працювати там на совість і сприяти розвитку Компанії своїми ідеями, своєю роботою. Ось такий от парадокс. 

Також в низі доволі поверхнево згадано про період "первісного накопичення капіталу" паном Ігорем. І це також викликає певні питання та сумніви. Адже доволі складно повірити в деякі моменти, які там згадуються.

Власне десь так. Не потрібно сприймати книгу як "одкровення" Засновника Компанії і що все відбувалося саме так. Але його погляд на те як все відбувається також повинен існувати. Можливо колись це буде Історією Компанії. Історією з великої літери.

Ну от і все. Де купити паперову книгу не підкажу. Електронну купити можна на BookLand за 15 грн. Але прочитати в принципі книгу пораджу. Було б цікаво почитати такі от погляди і від інших Компаній (з великої літери К)

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Як я платив комунальні через Інтернет, або: Коли в Україні будуть нормальні онлайн-сервіси????

В минулому місяці вирішив я, що платити через пошти і банки - банально .. та й часу особливо в мене немає на це, а дружині ліняво тягнути дитину з собою на пошту. Хоч і недалеко вона від нас, але погода до цього не сподвигала. Тут почув я краєм вуха про чарівні термінали від Приватбанку де можна сплатити без черг і комісій. Зрадів я цьому, та радість моя була передчасною - цих терміналів в Черкасах як кіт наплакав, та й шукати їх потрібно. А трішки пізніше ще й виявилося, що платити без комісії там можна лише готівкою та й не за всі послуги... Враховуючи, що картка Приватбанку в мене є, то такий розклад мене дуже засмутив... І довелося б мені платити за комунальні послуги як всім, але згадав я про таку послугу від Приватбанку, як Приват24. Ось тут і почалося найцікавіше... Так як ради експериментів, я вже робив декілька платежів до цього, то особливої складності в мене це не викликало. Навіть більше, якщо ви вперше користуєтеся даним сервісом для оплати комунальних послуг, то

Інтернет-банкінг: Платінум Клік

Давненько я не брала в руки шашек Маша  "Маша и меведь" Давно не писав в блозі, а тут вирішив відродити його. Про що він буде далі я ще не знаю. Поки що напишу про те, що мене завжди цікавить в тій чи іншій мірі - про інтернет-банкінг. В Україні він не надто сильно розвинений, навіть банки першої десятки його надають в обмежених виглядах. Багатофункціональних моделей дуже мало. Трішки раніше (десь 1,5 роки тому) я писав про банкінг від  Приватбанк  -  "Приват24" , та від  Альфа-банк  -  "My Alfa-Bank" . Сьогодні розповів про  "Платинум Клік"  від  Платинум банк . Також повернуся до порівняння всіх трьох банкінгів, оскільки за ці 1,5 роки відбулися зміни у функціоналі банкінгу та продуктах банків.

Інтернет-банкінг: Приват24 vs My Alfa-Bank

Доброго дня Як і обіцяв проводжу порівняння 2-х і-банкінгів від 2-х провідних банків ). Але порівняно буде не лише сам банкінг, а й деякі інші дистанційні послуги: такі як поповнення рахунків/карток Чому саме Банкінги від Приватбанку та Альфа-банку ? Тому, що в мене відкриті рахунки саме в цих банках. Окрім того на даний момент Приват24 являється лідером в сфері банкінгу, а My Alfa-Bank тут являється молодим гравцем. Значить почнемо )